• Z zajęć świetlicowych prosto na Trasę Świętego Mikołaja. 😁

20.12.2023 09:28

Mikołaj wyruszy za 9 dni, więc odwiedziliśmy go w wiosce Świętego Mikołaja. Graliśmy w gry z odrzutowymi elfami 🚀, spadającymi kulkami 🍬, rakietowymi saniami i wieloma innymi atrakcjami. Udało nam się także stworzyć nową fryzurę dla Mikołaja i zaprojektować własnego elfa 🎨🖌️.

Wesołych Świąt! 😊

Zapraszamy do galerii :)

• Tyle wyjazdów, ile zjazdów!

08.12.2023 16:48

„W podziemnych korytarzach mieszkał duch kopalni - Skarbnik. Dniem i nocą strzegł kopalnianych tajemnic i ukrytych pod ziemią skarbów. Skarbnik lubił pomagać uczciwym i pracowitym górnikom…”

Czytelnia zamieniła się w scenę, na której przedstawiono, przy wykorzystaniu Kamishibai, Legendę o Skarbniku. Uczestnicy zajęć „Moc książek” wysłuchali opowieści o Jorgusiu, osieroconym chłopcu, który jedyną szansę poprawy losu rodziny widzi w pracy w kopalni.

Na zakończenie zajęć za pomocą węgla zilustrowaliśmy spotkanie Jorgusia ze Skarbnikiem. Wraz z pięknymi rysunkami wszystkim górnikom z okazji Barbórki życzymy niezłomnej siły i wytrwałości w pokonywaniu trudności górniczej pracy. ⛏️

Zapraszamy do galerii!

• Ile człowiek ma kości?

08.12.2023 16:39

Świetliczaki poznają budowę szkieletu człowieka. 😁💀🚶‍♂️

• Daleka podróż...

27.11.2023 19:36

Podczas dzisiejszych zajęć „Moc Książek” uczniowie poznali 9-letniego Mebratu, który opowiadał, jak wygląda życie dzieci w Etiopii, jednego z najbiedniejszych krajów świata. O tym, że musi pracować, żeby pomóc rodzicom kupić jedzenie czy podręczniki do szkoły. I że nawet jeżeli jest się biednym warto się dzielić z innymi.

Poznając świat rówieśników z Afryki, poznaliśmy także ich świat gier i zabaw. Inspirując się opowieścią Mebratu stworzyliśmy własną grę zręcznościową „Piłeczka do kubeczka”.

Zapraszamy do galerii :)

• Otwieram nasz teatrzyk, bo jest scena i widownia, jak się patrzy!

20.11.2023 21:20
        Otwieramy teatrzyk, a w nim bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla. Dziwna i zarazem urocza gąsienica, która pragnie latać i spełnia swoje marzenia!
        Kiedy opowieść dobiegła końca a teatrzyk Kaishibai został już zamknięty,  uczestnicy zajęć  wykonali gąsienice z papieru.  Pomogli im spełnić marzenia o wygranej w wyjściach, wprawiając je w ruch poprzez dmuchanie przez słomki. Wyścig udany a zabawa przy tym fantastyczna!

Zapraszamy do galerii!